preloader

درحال بار گذاری
img-bg

شرکت داده پردازی رادا

آیا استفاده از واتس اپ خطرناک است؟

پس از اتفاقی که برای جف بزوس افتاد، واتساپ دوباره مورد سؤال قرار گرفت، پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام دوروف  در این زمینه اظهار داشت که استفاده از واتس اپ خطرناک است.

قابلیت اطمینان واتس اپ ، پرکاربردترین برنامه پیام رسانی فوری جهان که متعلق به فیس بوک است ، هر روز بیشتر و بیشتر می شود. این واقعیت که جف بزوس ، ثروتمندترین فرد جهان نیز قربانی آسیب پذیری شد ، تعداد سؤالات را در ذهن کاربران افزایش داد.

پاول دوروف ، بنیانگذار Telegram ، واتس اپ را با یک پست وبلاگ نسبتاً طعنه آمیز هدف قرار داد. دوروف اظهار داشت که استفاده از واتس اپ متعلق به فیس بوک "خطرناک" است.

"رمزگذاری نهایی تا انتها به تنهایی کافی نیست"
دوروف در پست وبلاگ خود اظهار داشت رمزگذاری نهایی به کار رفته توسط واتس اپ به تنهایی کافی نیست. دوروف گفت: "واتس اپ از کلمه" رمزگذاری نهایی به پایان "به عنوان کلمات جادویی استفاده می کند که تمام ارتباطات را به تنهایی تضمین می کند ، اما این فناوری تنها یک گرگ جادویی نیست."

دوروف ادعاهای خود را ادامه داد. وی گفت که آسیب پذیری های واتس اپ به طور عمدی برای استفاده نیروهای امنیتی محلی در نظر گرفته شده است تا تجارت با کشورهایی مانند ایران و روسیه انجام شود.

دوروف با بیان اینکه همین نیروها به تلگرام آمدند اما آن ها این رویکرد را نپذیرفتند ، گفت: "در نتیجه ، تلگرام در کشورهایی مسدود شد که واتس اپ هیچ مشکلی با مسئولان ندارد."

دوروف با بیان اینکه کد منبع واتس اپ بر خلاف تلگرام باز نیست ، بنابراین نمی توان دید که چگونه رمزگذاری این شرکت کار می کند ، گفت: "اگر به جای واتس اپ اعتماد به تلگرام داشته باشد ، بزوس تهدید نمی شود."

البته باید گفت ادعاهای دوروف مبتنی بر حدس و گمان است و هیچ مدرک قطعی برای تأیید سخنان وی وجود ندارد. همچنین مشخص شده است که تلگرام از نظر امنیتی آسیب پذیری دارد. یک مطالعه توسط MIT نشان داد که این اپلیکیشن دارای ویژگی های آسیب پذیر متمرکز بر حفظ حریم خصوصی مانند Secret Chat است.

 


برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید   

ارسال پیام به مابرای ارسال پیام کافیست فرم زیر را پر کنید