preloader

درحال بار گذاری
img-bg

شرکت داده پردازی رادا

Atmos Faceware هوای تمیز را به یک لوازم جانبی گران قیمت تبدیل می کند

Atmos Faceware Ao Air خود را به عنوان یک راه حل فناوری محور برای افزایش سطح آلودگی هوا در دنیایی که به معنای واقعی کلمه و مصنوعی در حال سوختن است ، قرار می دهد. اما این گجت 350 دلاری که تازه در نمایشگاه CES افتتاح شده است ، ممکن است فراتر از حد قیمت افرادی باشد که در برابر مشکل بسیار آسیب پذیر هستند و در پی حل آن هستند.

تنفس در هوای پر آلاینده خطرناک است: می تواند آسم و سایر شرایط تنفسی را تشدید کند و می تواند خطر سکته مغزی ، بیماری های قلبی و برخی سرطان ها را افزایش دهد. افرادی که آتش سوزی در استرالیا را تحمل می کنند ، یا در فصول آتش سوزی شدید کالیفرنیا جان سالم به در بردند ، مجبورند نه تنها با شعله های آتش ، بلکه با دود خطرناک نیز مقابله کنند. حتی مناطق دور از آتش سوزی گاهی اوقات با ذرات ریز و مضر در هوا خفه می شوند.

Atmos Faceware می خواهد راه حلی برای نگرانی های کیفیت هوا برای مردم باشد. این شرکت مطالعه خود را مأمور كرد كه نشان می دهد ماسك محافظت بهتری در برابر ذرات نسبت به ماسكهای استاندارد فیلتر هوا كه توسط مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) تأیید شده اند ، فراهم می آورد. (این مطالعه منتشر نشده است و مورد بررسی قرار نگرفته است.) Ao Air آن را به عنوان یک راه حل جدید برای محافظت در برابر آلودگی هوا اعلام می کند: برخلاف اکثر ماسک های صورت و سایر دستگاه های تنفس کننده ، دستگاه Atmos Faceware نیازی به مهر و موم هوایی ندارد تا بتواند موثر باشد ، با توجه به بیانیه مطبوعاتی شرکت این شرکت می گوید ، موهای صورت ، عرق و سایر عواملی که می توانند باعث اختلال در مهر و موم شوند ، مانع عملکرد Faceware نمی شوند.

Ao Air در بیانیه مطبوعاتی خود نوشت: پوشیدن این ماسک به عنوان یک انتخاب زیبا ، و همچنین یک نکته بهداشتی مطرح می شود: "طراحی شفاف ما روی پل بینی شما قرار دارد و به دیگران امکان می دهد چهره شما را از جمله لبخند شما ببینند."

به گفته سخنگوی ، این ماسک به همراه چهار فیلتر اضافی در نهایت با قیمت 350 دلار به فروش می رسد. در حال حاضر فقط "تعداد محدودی" از ماسک ها برای فروش مجدد در CES در دسترس هستند. برای مقایسه ، یک ماسک N95 ، رایج ترین ماسک دارای گواهی NIOSH ، حدود 15 دلار می رود.

فیلترهای هوا با گرم شدن جهان محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. تغییر اوضاع فقط به فصلی طولانی تر و شدیدتر می شود و تعداد روزهایی با آلودگی زیاد هوا در اثر آتش سوزی افزایش می یابد. آتش سوزی تنها راهی نیست که تغییرات آب و هوا بر میزان آلودگی تأثیر می گذارد: درجه حرارت گرم تر می تواند به معنای هوای راکد بیشتر و ازن بیشتر و گرفتگی هوا در نزدیکی زمین باشد.

ماسک های تصفیه هوا سالها است که در چین و هند اقلام مد بوده است و شرکت ها در حاشیه بازار آمریکا گله می کنند. رز اویلت در بهار امسال نوشت: ممکن است ماسک ها همانند عینک آفتابی لوکس پیش بروند. وی نوشت: "مانند عینک آفتابی ، برخی از ماسک ها ارزان خواهند بود و در واقع برای محافظت از شما کار نمی کنند ، در حالی که سایر موارد گران قیمت و لوکس هستند که سال ها نگه دارید."

افراد ثروتمند در حال حاضر در هوای تمیز تنفس می کنند - آلودگی هوا تمایل دارد در مناطق کم درآمد متمرکز شود - و بار کمتری از مشکلات زیست محیطی ، بلایای طبیعی و تغییرات آب و هوایی را تحمل می کند. حتی اگر ماسک های صورت پیشرفته از محافظت بهتر در برابر اثرات سلامتی آلودگی هوا محافظت کنند ، اما درصورتی که فقط در دسترس افرادی باشد که می توانند با این قیمت از آن استفاده کنند ، به نابرابری های مربوط به آب و هوا اضافه می کنند.

 


برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید   

ارسال پیام به مابرای ارسال پیام کافیست فرم زیر را پر کنید