preloader

درحال بار گذاری
img-bg

شرکت داده پردازی رادا

مایکروسافت تا چه سالی از ویندوز 10 پشتیبانی خواهد کرد؟

مایکروسافت برای بسیاری از محصولات خود پشتیبانی طولانی‌مدت ارائه می‌دهد و تا وقتی محصول جدیدی ارائه نکند، پشتیبانی از محصولات فعلی خود را به‌پایان نخواهد رساند. بااین‌همه، آگاهی از تاریخ دقیق پایان پشتیبانی از ویندوز ۱۰ می‌تواند به کاربران کمک کند تا درباره‌ی زمان به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود یا زمان خرید دستگاه جدید تصمیم بگیرند.
پایان پشتیبانی از ویندوز ۱۰
مایکروسافت حداقل ۱۰ سال از ویندوز ۱۰ پشتیبانی خواهد کرد (حداقل پنج سال پشتیبانی اصلی و پنج سال پشتیبانی پس از ارائه‌ی سیستم‌عامل جدید)؛ زیرا مایکروسافت تاکنون از هر نسخه از سیستم‌عامل خود تا ۱۰ سال پشتیبانی کرده است. درنهایت، این پشتیبانی ۱۰ ساله شامل به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری خواهد بود.
ویندوز ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۵ (۷ مرداد ۱۳۹۴) منتشر شد و پشتیبانی آن تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت. به‌روزرسانی‌های عمده‌ی این سیستم‌عامل دوبار در سال ارائه می‌شوند و معمولا ماه مارس و سپتامبر دراختیار کاربران قرار می‌گیرند. مایکروسافت نیز توصیه می‌کند کاربران جدیدترین به‌روزرسانی‌ها را برای سیستم‌عامل خود دریافت کنند.
البته احتمالا اوضاع برای ویندوز ۱۰ کمی پیچیده و پیش‌بینی‌ناپذیر خواهد بود؛ زیرا زمانی‌که ویندوز ۱۰ اولین‌بار منتشر شد، یکی از کارمندان مایکروسافت آن را «آخرین نسخه‌ی ویندوز» نامید. البته این بدان معنا نیست که مایکروسافت ارائه‌ی سیستم‌عامل ویندوز را کنار خواهد گذاشت؛ بلکه ممکن است بیشتر به‌عنوان سرویس دراختیار کاربران قرار گیرد و به‌جای نسخه‌ی جدید، به‌روزرسانی‌هایی مداوم ارائه شود. درنهایت باتوجه‌به عمر سخت‌افزار، احتمال دارد به‌روزرسانی‌ها با دستگاه‌های قدیمی‌تر سازگار نباشند.
باید سیستم‌عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهیم یا فعلا صبر کنیم؟
برخی از کاربران برای ارتقا سیستم‌عامل خود به ویندوز ۱۰ یا به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ مقاومت می‌کنند؛ زیرا نگران وجود اشکالاتی در این سیستم‌عامل هستند. بااین‌حال، مایکروسافت برنامه‌ی به‌روزرسانی‌های خود را کند کرده است تا زمان بیشتری برای آزمایش قابلیت‌ها و به‌روزرسانی‌ها داشته باشد؛ درنتیجه، فرصت بیشتری برای ازبین‌بردن نواقص خواهد بود و شاهد اشکالات کمتری در به‌روزرسانی‌های این سیستم‌عامل خوهیم بود.
به‌طورکلی، به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ باید به‌صورت مرتب انجام شود؛ زیرا این به‌روزرسانی‌ها برای امنیت دستگاه شما بسیار مهم است و از سیستم کامپیوتری‌تان دربرابر خطرهایی چون بدافزارها محافظت خواهد کرد. بنابراین، توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر سیستم‌عامل خود را به جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ ارتقا دهید.
برای شروع به‌روزرسانی، می‌توانید ویندوز ۱۰ را ازطریق وب‌‌سایت مایکروسافت با قیمت ۱۳۹ دلار بخرید و سپس نصب کنید. افزون‌براین، روش رایگانی نیز وجود دارد. با اینکه طرح به‌روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ در ژوئیه‌ی ۲۰۱۶ به پایان رسید، بسیاری از کاربران متوجه شدند این به‌روزرسانی مجددا برای سیستم‌های عامل‌ ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ ارائه شده است. اگر هنوز از ویندوز ۷ استفاده می‌کنید، بهتر است بدانید مایکروسافت چندی پیش به پشتیبانی از این نسخه پایان داده است و پشتیبانی از ویندوز ۸.۱ نیز در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) به‌پایان خواهد رسید.
 


برچسب : widows10

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید   

ارسال پیام به مابرای ارسال پیام کافیست فرم زیر را پر کنید